Beliz Biber...

... Hiç tanımadığım bir el beni yakaladı ve “karşına bak,tam karşına ne görüyorsan parçası ol” dedi. Tekrar ateşin başına geldim ve ilk adımımı onlara bakarak attım. Karşımda başarısını kutlayan insanlar vardı. Yürüdüm ve bitirdiğimde başarmış olmanın mutluluğu tarif edilemezdi...

Ben Kimim?

Annem ile Babam bana Beliz ismini verdiklerinde anlamının ne olduğunu biliyorlardı muhakkak ama benim farkına varmam biraz zaman aldı; iz bırakan.
Etraftaki tüm renklere seslere kulak verişim çok küçük yaşlara dayanır. Hep nedenlerim, nasıllarım, ve niçinlerimle, çok soru soran hatta bunaltan çocuk olmuşluğum da bundandır. Hatta “sen yapamazsın!” cümlesi benim için hep” Yap! Yapmalısın! Neden ben yapamayacakmışım?”  sinyali olmuştur.
Kulağıma çalınan iki kelimenin oluşturduğu cümle ile başladı benim hikayem; “ateşte yürümek”
2012 senesiydi tesadüfe inananlar “tesadüf”; inanmayanlar ,“değil”  desinler ama ben her anı ve anıyı kaydettim bu yolculukta. Anthony Robbins’in “Unleash Power Within” seminerine katılarak “firewalker” olma yolunda ilk adımımı atmış oldum. Koç olma yolundaki ilk adımımın bu olduğunun henüz farkında olmayarak.
İnsan bu, yaşı büyüdükçe huyu değişmiyor. Dediler ya ; ”ateş bu üstünde yürünmez, yürürsen yanarsın”. Nereden bilirdim yansan da izi kalır yanmasan da… işte yandığında kalan iz geçermiş de, yanmadığında kalan iz, kalıcı izler bırakırmış.
Bende ki izleri mi? Hayatımı değiştirecek kadar derin oldu. Ateşin başına geldiğimde gerçekten korktum. Yapmayı hayal ettiğim ve uzaktan yaparım ben bunu dediğim ile yüz yüze geldiğimde, o yanan ateş karşımda tüm netliği ile durduğunda gerçekten korktum. Vazgeçmeyi düşündüm önce kenara çekildim. Hiç tanımadığım bir el beni yakaladı ve “karşına bak,tam karşına ne görüyorsan parçası ol” dedi. Tekrar ateşin başına geldim ve ilk adımımı onlara bakarak attım. Karşımda başarısını kutlayan insanlar vardı. Yürüdüm ve bitirdiğimde başarmış olmanın mutluluğu tarif edilemezdi. Ben sadece  ateşin başında ateşe odaklanmıştım ve bildiğim en net doğru ayağımın yanması gerektiği idi. İnsanın doğru bildiklerinden bile emin olmaması gerektiğini, saplanıp kaldıklarımızın yani kalıplarımızın aslında göründükleri gibi olmadıklarını daha iyi ne kanıtlayabilirdi ki? 
Bu seminerde ; Hayatta hiçbir şeyin imkansız olmadığını her şeyin mümkün olduğunu “fire walker” unvanı alarak kanıtladım kendime. Seminerden döndüğümde istediklerimi yapmamak ve hedeflerime ulaşmamak için, korkularım, bahanelerim, amalarım elimden alınmıştı. Duvarlarım yıkılmış, konfor alanımdan artık çıkmıştım.
Sonra ne mi oldu, on yıllık profesyonel iş hayatımı sonlandırarak koç olmaya karar verdim. Bu kararı alırken yaşama gözlerinin önünde küçük kardeş olarak başladığım ablamın sözleri kulaklarımda çınladı, “sen koç olmalısın, evet olmalısın” Koç olma yolculuğuma Adler International Learning’den sertifikamı alarak devam ettim. Buradaki eğitimim daha çok kendimi tanımam, keşfetmem, kendimle alakalı farkındalıklarım ile yüzleşmem oldu. İçime dönmem ve kendim ile tanışmam bana çok iyi geldi. Doğru noktada olduğuma ve bu işi yapmak istediğime inancım daha da kesinleşti. Yıllar sonra bir danışanımın dediği ve içimde iz bırakan o cümleyi duymak için bile bu yolculuğa tekrar tekrar çıkardım. “ Beliz sen bu yolları bana yardım etmek için yürüdün. Kendimle ve korkularımla yüzleşebilme ve bunlar ile başa çıkabilme cesaretini bana vermendir. ”  Nasıl güzel sözlerdi bunlar verilmiş onca emek karşılığını buluyordu.. Yetmedi ve tabii bitmedi
Mesleğimi desteklemek için dünyanın önde gelen NLP uzmanı Richard Bandler’ın yetkili eğitmeni Phillip Holt’dan  NLP Practitioner ve Master Practitioner eğitimlerini aldım. Kullandığımız kelimelerin beynimizi nasıl yönlendiğini ve farkında olmadan bilinçaltımızda yatanları nasıl dışa vurduğumuzu yani kelimelerin sihirli gücünü öğrendim.  
Öğrenmenin ne yaşı ne zamanı olur ne de tüm bahaneleri amaları elinden alınmış benim için “baştan başlaması” .. Yolumuz Motiva International’ın kurucusu  Gamze Bayraktaroğlu ile kesiştiğinde kendisine asistanı olmayı ben teklif ettim tabii derslerine girebilme karşılığında. Öyle kararlı görünmüş olmalıyım ki beni kabul etti.
Gamze Hn’ın bütün eğitimlerine asistan eğitimci olarak katıldım. Katıldığım bütün eğitimlerden, kişinin kendini tanıyarak nasıl kendisinin lideri olabileceğini öğrendim. Bu durumun kişiler arasındaki iletişimde de ne kadar önemli bir rol oynadığını görmüş oldum. Bu vesile ile kişilerin kendileriyle ilgili farkındalıklarının artmasını amaçlayan bir eğitim geliştirdim.  Şu anda Motiva İnternational’ın yetkili eğitmenlerinden biriyim.  
Eş zamanlı olarak Adler International Learning’in Practicum programına devam ediyorum.

Next

Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Benim amacım ; senin içindeki gerçek seni ortaya çıkarabilmene yardımcı olmak. Bunu yapabilecek gücün var biliyorum. Bunu sana tavsiye vererek yada yönledirerek yapmayacağım. Bunu sen kendin yapacaksın ve ben sadece yanında sana ayna olacağım. Seni sana göstereceğim.
Ben kimin yazısını okuyanlar bilir o aynayı ben önce kendime tutarak başladım
Korkularımız, engellerimiz, farkında olmadan kendimizi soktuğumuz kalıplarımız, varsayımlarımz biz onları oraya koyduğumuz için varlar. Hayatta ilerlememizi yada adım atmamızı zorlaştırırlar. Onları bizim yarattığımızı fark etmek, onlar ile yüzleşmek ve aşabileceğimizi görmek içimizdeki gücü çıkarabilmek mümkün. Bunlar sadece biz istersek kalkabilir yada dönüşebilir.
Hayat bir seçimdir. Ben kendimi seçtim. Sen kimi seçiyorsun ?
Kendini fark et
Eğitimlerim ;
İçindeki Devi Uyandır Antony Robbins
Profesyonel Koçluğun Temelleri              Adler İnternational Learning (ICF)
İş Ortamında Koçluk Adler İnternational Learning (ICF)
Usta Koçluğa Doğru İlerleme Adler İnternational Learning (ICF)
Practicum Adler İnternational Learning (ICF)
Nlp Practitioner               Phillip Holt
Nlp Master Practitioner               Phillip Holt
TA Transaksiyonel Analiz Uzm. Psk. Hülya Üstel (EMCC)
Fasilitasyon Eğitimi Rengin Akkemik , Gamze Bayraktaroğlu (IAF)
Kişisel Liderlik Gamze Bayraktaroğlu
İlişkilerde Liderlik Gamze Bayraktaroğlu
Ekip Liderliği Gamze Bayraktaroğlu
Başarı İçin Koçluk Gamze Bayraktaroğlu
Yaratıcı Düşünme Gamze Bayraktaroğlu
Aura Okuma Gürbüz Ahıskalı
Rehberimizle Konuşma Gürbüz Ahıskalı

Beliz Biber Türel 1979 yılında İstanbul'da doğdu. Eğitimini tamamladıktan sonra profesyonel olarak 10 yıl Üst Düzey Yönetici Asistanlığı yaptı.
Kişisel gelişime olan merakı ve ilgisi, Yaşam Koçu olmasının en temel sebebidir. Antony Robbins in "İçindeki Devi Uyandır" seminerine katılarak "Fire Walker" ünvanı kazandı. Profesyonel Koçluk eğitimini Adler International Learning den aldı. Şuan da ICF akredite için Practicum eğitiminde. Çok sayıda katıldığı eğitimlerde aynı zamanda asistan egitimci olarak da bulunmuştur.
"Kişisel Liderlik" konulu kendi eğitimini vermektedir.

Katıldığı Eğitimler :
İçindeki Devi Uyandır Antony Robbins
Profesyonel Koçluğun Temelleri              Adler
İş Ortamında Koçluk Adler
Usta Koçluğa Doğru İlerleme Adler
Practicum Adler
Nlp Practitioner               Phillip Holt
Nlp Master Practitioner               Phillip Holt
TA Transaksiyonel Analiz Uzm. Psk. Hülya Üstel
Fasilitasyon Eğitimi Rengin Akkemik , Gamze Bayraktaroğlu
Kişisel Liderlik Gamze Bayraktaroğlu
İlişkilerde Liderlik Gamze Bayraktaroğlu
Ekip Liderliği Gamze Bayraktaroğlu
Başarı İçin Koçluk Gamze Bayraktaroğlu
Yaratıcı Düşünme Gamze Bayraktaroğlu
Aura Okuma Gürbüz Ahıskalı
Rehberimizle Konuşma Gürbüz Ahıskalı

Next

Albüm

Lorem ipsum dolor sit amet et sapien sed elementum egestas dolore condimentum. Fusce blandit ultrices sapien, in accumsan orci rhoncus eu. Sed sodales venenatis arcu, id varius justo euismod in. Curabitur egestas consectetur magna vitae.

Buradan İletişime Geçelim.

Size dönüş sağlayabilmem için burada ki formu doldurup, iletişim bilgileirnizi bana iletmenizi rica ederim. Sevgiyle kalın..